איך בוחרים תאורה לאירועים ?

37

העיר המוארת מרגשת אותנו בכל פעם מחדש. מי שדואג להאיר אותה הם פנסים, עמודי תאורה וכמובן האור אשר מגיע מתוך הבתים והבניינים. התאורה היא ללא ספק אחד האלמנטים החשובים ביותר שקיימים כיום ואנו עושים בה שימוש בבית, האירועים ובמסיבות. כאשר אנו מתכננים לערוך אירוע כלהו, עלינו לשאול  את עצמנו איך הוא יראה. בסופו של דבר אחרי שנבחר מקום מתראים ונשכור מערכות הגברה מקצועיות ושירותי קייטרינג איכותי נרצה שכל זה יראה הכי טוב שניתן.

אפקט התאורה

תאורה לאירועים מתחלקת לאלמנטים שונים. החל מפנסים רבי עוצמה מסוגים שונים אשר יתלו ברחבי האולם או גן האירועים וכלה בעמודים שיחזיקו אותם והמערכת שתדאג להפעיל אותה. כל מערכת כזו מגיעה בדרך כלל עם אדם מיומן שתפקידו לתפעל אותה במהלך כל האירוע. אם מדובר על מופע או טקס שנערך על במה אז ניתן לשער שהתאורן יהווה משקל גדול מאוד במתרחש.

איך בוחרים תאורה

יש להתחשב בכמה גורמים שיאפשרו לנו לבחור בתאורה המתאימה:

  • מה האופי של האירוע שלכם – האם מדובר על מסיבת טבע או על אירוע משפחתי שגם הוא נערך בטבע. יש לתכנן את הצרכים ולהתחשב במידה ומדובר על אירוע מפוזר או על מקום אחד כמו במה בודדת. ישנה תאורה כללית, צבעים שמתחלפים ועוד.
  • מה גודל השטח של האירוע, לעיתים נדרשת תאורה בכל השטח של האירוע ולהחליט אילו מקומות יהיו מוארים יותר ואיפה תהיה פחות תאורה. בכל מקרה כדאי לוודא שלא יהיו אזורי ללא תאורה במהלך האירוע.
  • תוואי השטח – אם מדובר על מישור מסודר וישר או שטח פראי ביער. או שמא קיימים בשטח גשרים שצריך להאיר. שטח צפוף יהיה קשה לפיזור התאורה.
  • מהו מקור המתח שלכם והיכן הוא נמצא. אם מקור המתח הוא מרוחק אז יש צורך בגנרטור נייד שיספק מתח חשמלי. כדאי לבחור בגנרטור בעל מתח גבוה שיספק את האנרגיה הדרושה בזמן האירוע.
  • על מנת שהציוד ששכרתם לא יכשל ברגע האמת חשוב לוודא שהציוד מגיע במצב טוב. כדאי גם לבקש הדגמה של הציוד על מנת להיות בטוחים שהוא אכן תקין לחלוטין.
  • כמובן שכדאי לבקש גם הסברים על אופן ההפעלה של הציוד. כל שאלה יהא בעלת חשיבות ועדיף לשאול ולדעת מאשר להיתקע בחשיכה במהלך האירוע.
  • חשוב להשכיר גנרטור לגיבוי לעת הצורך.

שיקול דעת נכון שתפעילו בזמן התכנון של התאורה באירוע שלכם יתרום בהחלט להצלחתו או לכישלונו של האירוע. לא כדאי להתפשר על איכות התאורה ותמיד מוטב לפנות רק לחברה מנוסה ואחראית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest